مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی

شناسه SKU محصول 10711
وزن 418 گرم
شمارگان

550

تعداد صفحات

354

قطع کتاب

رقعی

تاریخ آخرین چاپ

1395

زبان

فارسی

تاریخ چاپ اول

1389

نوبت چاپ

دوم

نوع جلد

شومیز

قيمت: 16,000 تومان 14,400 تومان

Product Description

کتاب «مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی» نوشته حجت ‏الاسلام والمسلمین علیرضا پیروزمند (قائم مقام دفتر فرهنگستان علوم اسلامی قم) می باشد.
در مهندسی فرهنگی تأثیر هر نوع تغییر و تصمیم مدیریت پذیر در عرصه کشور و حتی جهان از منظر فرهنگی معین و با جهت گیری تعالی فرهنگی جایگاه آن معین می شود. خروج فرهنگ از مظلومیت آن هم در جایی که آرمان های فرهنگی او را به حرکت در آورده است، جز با اهتمام کافی بر این موضوع امکان پذیر نیست. کتاب حاضر متشکل از مجموعه مقالاتی است که بر روی هم «مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی» نام گرفته است؛ یعنی آنچه نقشه جامعه مهندسی کشور باید مبتنی بر آن و به وسیله آن تنظیم و سپس مدیریت گردد.
تلاش نگارنده بر این بوده است که مرزهای دانش در این موضوع زیربنایی و تأثیرگذار تغییر یابد و گامی به سمت تعالی فرهنگی کشور و جریان معارف اسلامی برداشته شود. چیستی فرهنگ، تغییرات فرهنگ، ربط دین و فرهنگ، موضوعات و مسایل فرهنگی، دولت فرهنگی و نقش دولت در فرهنگ، سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و عناوینی از این دست، جمعی از مسائل بنیادی و راهبردی را در عرصه فرهنگ تشکیل می دهند که می توان به محوریت موضوع مهندسی فرهنگی آنها را نظام داد.
کتاب حاضر متشکل از نه مقاله است که در سه فصل تفکیک شده است تا در کنار هم پیوستار واحدی را تحویل دهند. فصل اول مربوط به مبانی مهندسی فرهنگی است و در آن تعریف و چگونگی تغییرات فرهنگ، رابطه دین و فرهنگ و بالاخره رابطه دولت و فرهنگ بررسی شده است.
فصل دوم، مربوط به الگوی مهندسی فرهنگی است و در آن طرح ضرورت و مراحل دستیابی به الگو، ارائه الگوی مهندسی فرهنگی کشور و در نهایت طبقه بندی الگومند موضوعات در مهندسی فرهنگی کشور انجام شده است.
فصل سوم، ذیل الگوی مهندسی فرهنگی، به ارائه الگوی موضوعی و کاربردی در سه موضوع مهم پرداخته شده که عبارتند از: الگوی مهندسی فرهنگی علم، الگوی مهندسی فرهنگی سازمان و بالاخره الگوی مهندسی فرهنگی جهان.
غالب این مقالات در همایش های علمی به عنوان مقالات برگزیده انتخاب شده و مابقی نیز یا در مجلات تخصصی منتشر شده اند یا به سفارش مراکز تخصصی انجام و مورد داوری قرار گرفته اند.

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از مطالب سايت تمدن نوین فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به انتشارات تمدن نوین می‌باشد.

در این روش شما می‌توانید با ارسال شناسه یا نام محصول، همراه با نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی به شماره 30003300781616، محصول مورد نظر خود را دریافت نمایید. اطلاعات بیشتر
X